Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezona 2009

24. 9. 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                         D.

 

 

 

Poř.

Ženy

Celkem

1.

SDH Lukavice

91

2.

SDH Chrudim

69

3.

SDH Zbožnov

61

4.

SDH Štěpánov

61

5.

SDH Skuteč

51

6.

SDH Výsonín

40

7.

SDH Slatiňany

26

8.

SDH Morašice

14

9.

ČHJ Hlinsko

11

10.

ČHJ Včelákov

5

 

 

 

SEZÓNA 2009

 

Duben:   A je tu další sezóna! 25. dubna jsme se zúčastnili naší první letošní soutěže.  Běhalo se v Markovicích a soutěžní družstva žen a mužů zde díky svému vítězství postoupila do okresního kola, které se bude konat 20.6. v Otradově. 

 

Květen:    Kromě neligových soutěží se stejně jako loni účastníme soutěží zařazených do Otevřené ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Tento rok je do ligy přihlášeno 17 družstev mužů a 10 družstev žen. Z první  ligové soutěže, která se konala 2. května
v Třemošnici, si družstvo žen domů přivezlo stříbrný pohár. Další ligová soutěž se konala 16.5. v Blatně, zde se nám bohužel moc nedařilo. Nejlépe si vedlo družstvo veteránů, které skončilo na 10. místě. Úspěšnější byla neligová soutěž konající se 23. května v Heřmanově Městci. Muži a veteráni zde v konkurenci 19 týmů obsadili pěkné 8. a 6. místo.  Ženy skončily na 2. místě.

30. – 31. května se děti, mladší i starší, zúčastnily okresního kola hry Plamen, které
se konalo v Jenišovicích. Děti si zde zaběhly štafetu 4x 60m, štafetu CTIF, požární útok CTIF, štafetu požárních dvojic a požární útok.

 

Červen:  6. června jsme vyjeli bojovat o poháry k sečské přehradě. Tentokrát
se zadařilo a družstvo žen přivezlo zlato!! S časem 28:88s chrudimské holky suverénně porazily všech zbývajících 10 týmů, na druhém místě se umístil Zbožnov a na třetím Lukavice B. Následující ligovka v Brčekolech už tak úspěšná nebyla, družstva žen i můžu skončila až na posledních příčkách.  

 

Červenec: 4. července jsme se vydali do Štěpánova, kde na nás bohužel žádný pohár opět nečekal.

Memoriál J. Mrkvičky

Srpen: První srpnovou sobotu (2.8.) se družstvo žen vydalo na noční soutěž
do Dědové. Děvčatům „bedna“ utekla a skončila na neoblíbeném -  čtvrtém místě. Další ligová soutěž se konala 15.srpna v Lukavici. Děvčata si zde v konkurenci 14 ženských týmů vybojovala  stříbrný pohár. V pátek 21.8. naše soutěžní družstva navštívila Seč, kde se konala tentokrát noční ligová soutěž. I zde děvčata předvedla pěkný výkon, pohár jim bohužel utekl, umístila se na 4.místě ze 17.  29.8. se konala noční soutěž v Brčekolech, odsud si děvčata odvezla zlatý pohár
.

 

 

Září:  5. září se konal na chrudimském Tyršově náměstí XXIII.ročník ligové soutěže  O POHÁR MĚSTA CHRUDIMI  v požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo 15 družstev žen a 26 družstev mužů. Jako první se představila děvčata z Chrudimi. I přes nepřízeň počasí nasadila laťku vysoko, předvedla pěkný útok – čas 30:35s. Když odběhlo všech 15 týmů, bylo už jasné, že jim první místo nikdo nevezme a SDH Chrudim tak po dlouhých letech slavilo velký úspěch!!! Chrudim  na domácí půdě zvítězila!!!!!! Druhé místo obsadila děvčata z Lukavice (30:41s) a třetí místo si odvezly Slatiňany (36:38). Poté přišli na řadu muži, chrudimským mužům se bohužel objevil červený praporek – neplatný pokus. V kategorii mužů nakonec zvítězila Seč (28,48s),  druhé místo obsadil Perálec (28,74s) a třetí Blatno (28,78s).

 

 Druhý den se soutěžilo v Hlinsku. Děvčata úspěch bohužel nezopakovala, domů odjela bez poháru. 19. září se konala ligová soutěž ve Slatiňanech, odtud si družstvo žen odvezlo „bramborové medaile“ a 5 bodů do ligy.

Sobota 26. září byla pro naše členy opět soutěžní. Do Horky vyjelo družstvo žen, domů se vrátilo s třetím místem. Současně ve Slatiňanech se konala soutěž mladých hasičů, naše děti si zde vedly dobře, s časem 25.00s nakonec skončily na 4. místě. Na třetí místo jim chybělo pouhých 0.40s. Snad se zadaří příště.

 

Říjen: 3. října ….poslední ligová soutěž, tentokrát v Morašicích. Soutěž, na které se rozhodlo konečně pořadí v lize. Zadařilo se a děvčata odjela domů s krásným zlatým pohárem!! Navíc se jim podařilo zaběhnout svůj dosud nejlepší čas – 26,49s.

 

 

Hasičská liga pro letošní rok skončila a po sečtení všech bodů (viz.tabulka dole) je už jasné, že SDH Chrudim slaví velký úspěch, naše holky totiž skončily celkově na krásném druhém místě!!

Co se týče kategorie mužů: Absolutními vítězi se, stejně jako v kategorii žen, stali hasiči z Lukavice. Druhé místo obsadilo SDH Seč a bronzovou příčkou se může pochlubit SDH Perálec.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář