Jdi na obsah Jdi na menu
 


HISTORIE NAŠEHO DRUŽSTVA

 

SEZÓNA 2006

 

11.2. 2006 – „První rande“

„Pomaličku se blížil očekávaný den. Je celkem dobře, že se čas šoural pomalu, aspoň jsem se mohla psychicky připravit. Začala jsem být nervózní, asi jako by to mělo být mé první rande. Vůbec jsem si nedokázala představit, jak to bude vypadat, první schůzka s hasičema, na bowlingu.“ Takto popsala své pocity Káťa, obdobně jsme na tom asi byly i my ostatní. 11. února se uskutečnila naše první schůzka, za současných členek na ní byly Káťa, Dáša, Renča a Niky. Většina z nás se neznala, začalo tedy hromadné seznamovaní. Postupem času přibývaly nové členky   Dáša dotáhla Ivu, Káťa Kamču, Renča Verču, potom se k nám přidala jedna Alča, pak druhá Alča a už jsme komplet.

Založení našeho družstva bylo nápadem Lukáše Michálka, který se o nás nějakou dobu vzorně staral. Časem jsme se ale trhly a trenéra jsme našly v panu Karlíkovi alias Čendovi.

 

20.2. 2006 – první schůzka v hasičárně.

Zde jsme se seznámily s některými členy sboru a s tím, co nás čeká a nemine. Lukáš nám stručně vysvětlil, co obnáší požární sport a pak už se nás ujal velitel sboru, Míra Matouš, který nás provedl po garáži. Naši pozornost zde upoutaly ti nádherní, naleštění krasavci vždy připraveni vyrazit do akce. Jeden hezčí než druhý – až oči přecházely… Nissan, Tatra, Mercedes, naše soutěžní Avie…Zde prohlídka skončila a s ní i naše první schůzka. 

 

2.4. 2006 – první trénink

 

6.5. 2006 – Třemošnice

6. května jsme vyrazily na naši historicky první soutěž!! Dopadlo to nic moc, proudařky hodně dlouho stříkaly, ale co…hlavně že nás to baví

  

27.5. 2006 – První pohár 

A je to tady, přivezly jsme svůj první zlatej pohár. Co na tom, že na soutěži v Nasavrkách jsme byly jediný holky..důležitý je, že máme pohár a tím tak zakládáme naši pohárovou sbírku.

 

V létě 2006 se  k nám přidala starostka sboru Alena Karlíková a začala nám běhat stroj.

 

 

SEZÓNA 2007

 

A je tu druhý rok!! Předpovědi, že rok u hasičů nevydržíme, vzaly za své! Nejen, že jsme vydržely, ale navíc nás to chytlo a s plnou chutí jsme se vrhly do naší druhé hasičské sezóny. Navíc byla založena liga žen, které se nakonec účastnilo 10 družstev. Naše výsledky v roce 2007 nebyly nic moc, největším úspěchem bylo 3. místo na ligovce v Heřmanově Městci. Jinak jsme se umísťovaly spíše na soutěžích neligových, v Brčekolech, v Dědové či v Rosicích. V celkovém hodnocení ligy jsme nakonec skončily s 25 body na devátém, tedy na předposledním místě.

 

SEZÓNA 2008

 

V roce 2008 se náš sbor mohl pochlubit novým, respektive staronovým družstvem. Bojovat o poháry se rozhodli i chrudimští veteráni. Kromě neligových soutěží jsme se stejně jako loni účastnily soutěží zařazených do Otevřené ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Do ligy bylo přihlášeno 18 družstev mužů a  9 družstev žen. Díky nové mašince se naše družstvo mohlo pochlubit několika úspěchy. Prvním místem v Heřmanově Městci a Rosicích a pěknými třetími místy v Blatně a ve Štěpánově.  Svůj dosud nejlepší výkon jsme předvedly 20.září ve Slatiňanech, kde jsme zaběhly za čas 27,81 s! Vysonín nás bohužel o pět setin sekundy porazil, domů jsme si tedy nakonec odvezly stříbrný pohár.

Sezónu 2008 jsme zakončily s 43 body a skončily jsme na pátém místě. Proti loňskému roku zlepšení .

 

 

 SEZÓNA 2009

 

Duben:   A je tu další sezóna! 25. dubna jsme se zúčastnili naší první letošní soutěže.  Běhalo se v Markovicích a soutěžní družstva žen a mužů zde díky svému vítězství postoupila do okresního kola, které se bude konat 20.6. v Otradově. 

 

Květen:    Kromě neligových soutěží se stejně jako loni účastníme soutěží zařazených do Otevřené ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Tento rok je do ligy přihlášeno 17 družstev mužů a 10 družstev žen. Z první  ligové soutěže, která se konala 2. května v Třemošnici, si družstvo žen domů přivezlo stříbrný pohár. Další ligová soutěž se konala 16.5. v Blatně, zde se nám bohužel moc nedařilo. Nejlépe si vedlo družstvo veteránů, které skončilo na 10. místě. Úspěšnější byla neligová soutěž konající se 23. května v Heřmanově Městci. Muži a veteráni zde v konkurenci 19 týmů obsadili pěkné 8. a 6. místo.  Ženy skončily na 2. místě.

30. – 31. května se děti, mladší i starší, zúčastnily okresního kola hry Plamen, které se konalo v Jenišovicích. Děti si zde zaběhly štafetu 4x 60m, štafetu CTIF, požární útok CTIF, štafetu požárních dvojic a požární útok.

 

Červen:  6. června jsme vyjeli bojovat o poháry k sečské přehradě. Tentokrát se zadařilo a družstvo žen přivezlo zlato!! S časem 28:88s chrudimské holky suverénně porazily všech zbývajících 10 týmů, na druhém místě se umístil Zbožnov a na třetím Lukavice B. Následující ligovka v Brčekolech už tak úspěšná nebyla, družstva žen i můžu skončila až na posledních příčkách.  

 

Červenec: 4. července jsme se vydali do Štěpánova, kde na nás bohužel žádný pohár opět nečekal.

Memoriál J. Mrkvičky

Srpen: První srpnovou sobotu (2.8.) se družstvo žen vydalo na noční soutěž
do Dědové. Děvčatům „bedna“ utekla a skončila na neoblíbeném -  čtvrtém místě. Další ligová soutěž se konala 15.srpna v Lukavici. Děvčata si zde v konkurenci 14 ženských týmů vybojovala  stříbrný pohár. V pátek 21.8. naše soutěžní družstva navštívila Seč, kde se konala tentokrát noční ligová soutěž. I zde děvčata předvedla pěkný výkon, pohár jim bohužel utekl, umístila se na 4.místě ze 17.  29.8. se konala noční soutěž v Brčekolech, odsud si děvčata odvezla zlatý pohár
.
 

 

 

Září:  5. září se konal na chrudimském Tyršově náměstí XXIII.ročník ligové soutěže  O POHÁR MĚSTA CHRUDIMI  v požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo 15 družstev žen a 26 družstev mužů. Jako první se představila děvčata z Chrudimi. I přes nepřízeň počasí nasadila laťku vysoko, předvedla pěkný útok – čas 30:35s. Když odběhlo všech 15 týmů, bylo už jasné, že jim první místo nikdo nevezme a SDH Chrudim tak po dlouhých letech slavilo velký úspěch!!! Chrudim  na domácí půdě zvítězila!!!!!! Druhé místo obsadila děvčata z Lukavice (30:41s) a třetí místo si odvezly Slatiňany (36:38). Poté přišli na řadu muži, chrudimským mužům se bohužel objevil červený praporek – neplatný pokus. V kategorii mužů nakonec zvítězila Seč (28,48s),  druhé místo obsadil Perálec (28,74s) a třetí Blatno (28,78s).  

 Druhý den se soutěžilo v Hlinsku. Děvčata úspěch bohužel nezopakovala, domů odjela bez poháru. 19. září se konala ligová soutěž ve Slatiňanech, odtud si družstvo žen odvezlo „bramborové medaile“ a 5 bodů do ligy.

Sobota 26. září byla pro naše členy opět soutěžní. Do Horky vyjelo družstvo žen, domů se vrátilo s třetím místem. Současně ve Slatiňanech se konala soutěž mladých hasičů, naše děti si zde vedly dobře, s časem 25.00s nakonec skončily na 4. místě. Na třetí místo jim chybělo pouhých 0.40s. Snad se zadaří příště.

 

Říjen: 3. října ….poslední ligová soutěž, tentokrát v Morašicích. Soutěž, na které se rozhodlo konečně pořadí v lize. Zadařilo se a děvčata odjela domů s krásným zlatým pohárem!! Navíc se jim podařilo zaběhnout svůj dosud nejlepší čas – 26,49s.

 

 

Hasičská liga pro letošní rok skončila a po sečtení všech bodů (viz.tabulka dole) je už jasné, že SDH Chrudim slaví velký úspěch, naše holky totiž skončily celkově na krásném druhém místě!!

Co se týče kategorie mužů: Absolutními vítězi se, stejně jako v kategorii žen, stali hasiči z Lukavice. Druhé místo obsadilo SDH Seč a bronzovou příčkou se může pochlubit SDH Perálec.

 

 

 

 

Poř.

Ženy

Celkem

1.

SDH Lukavice

91

2.

SDH Chrudim

69

3.

SDH Zbožnov

61

4.

SDH Štěpánov

61

5.

SDH Skuteč

51

6.

SDH Výsonín

40

7.

SDH Slatiňany

26

8.

SDH Morašice

14

9.

ČHJ Hlinsko

11

10.

ČHJ Včelákov

5

 

 

 

SEZÓNA 2010

 

 

 

 

VÝLET DO EDE (18. – 22. 8. 2010)

 

 

První den:     Do Ede jsme zavítali na pozvání našich přátel z partnerského sboru.  Ve 2:00 hodin jsme vyjeli z Chrudimi, do Ede  jsme dorazili asi v 16:00 h. Čekalo nás zde milé přivítání a výborné občerstvení. Ubytováni jsme byli na rodinné farmě v nedalekém Otterlo. První večer proběhla barbecue party a předání darů, které jsme našim hostitelům dovezli.

Druhý den:   Po snídani jsme se dozvěděli základní informace o běžném chodu hasičů v Ede a poté jsme vyjeli na okružní jízdu po 7 hasičárnách, které spadají pod město Ede (Harskamp, Lunteren, Otterlo a další). Po prohlédnutí všech hasičáren jsme dojeli do Harskampu Fire-Training centra, kde na nás čekalo občerstvení a následně výcvik o chování v různých nebezpečných situacích, např. hašení v místnosti pomocí hasícího přístroje a hydrantu, hašení osobního automobilu, vyhledávání osob v zakouřených prostorách atd. Večer následovala projížďka cisternovými vozidly Iveco a Mercedes a terénním automobilem Land Rover.

Třetí den:   Výlet do Amsterdamu. Zde jsme navštívili Sail 2010přehlídku lodí, projeli jsme se po místním přístavu a poté po kanálech ve městě. Odpoledne jsme se jeli vykoupat do Severního moře a ve večerních hodinách jsme se účastnili tradiční slavnosti Ede, tzv. Heide Weeku.

Čtvrtý den:  Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici v Ede + prohlídka města Ede. V pozdních odpoledních hodinách jsme se účastnili slavnostního průvodu městem při akci Heide Week. Večer proběhla „bye-bye party.“

Pátý den: odjezd do ČR

 

 

 

 

D.

 

 

2011

V sezóně 2011 jsme se zúčastnily celkem 16 soutěží, z toho bylo 11 soutěží zařazeno do ligy okresu Chrudim. Mimo to jsme zavítaly také ještě na pohárovou soutěž do Lukavice, na noční soutěže do Horky, Brčekol a Rosic a jako již tradičně na Memoriál Františka Jandery do Markovic. A byly i výsledky. Celkem jsme získaly 3 druhá místa, a to na ligové soutěži v Brčekolech, dále na noční soutěži v Rosicích a na pohárové soutěži v Lukavici. Ještě by stálo za to vyzdvihnout 2 čtvrtá místa z ligových klání, která se uskutečnila v Lukavici a na Seči.

 

2012

 

V roce 2012 jsme se zúčastnily celkem 11 soutěží, z toho bylo 10 soutěží ligových. 1 ligovku jsme musely bohužel vynechat, jednalo se o Štěpánov, protože jsme se prostě nedaly dohromady. Letošní sezónu byly výsledky v porovnání s loňskou o dost horší. Většinou jsme obsazovaly druhou polovinu výsledkové listiny. Zadařilo se nám snad jen na domácí soutěži v Chrudimi, kde jsme se umístily na pátém místě. Stejného výsledku jsme dosáhly i ve Slatiňanech a na ligové soutěži v Horce jsme byly dokonce druhé. Ale to bylo vše…

 

2013

 

V roce 2013 jsme se zúčastnily celkem 14 soutěží, z toho bylo 10 soutěží zařazených do ligy okresu Chrudim. Letos jsme opět nejely do Štěpánova, opět jsme se nedaly dohromady. Letos to s těmi výsledky stálo opět za nic… Zadařilo se nám pouze na noční soutěži v Seči, kde jsme byly čtvrté, a taky v Chrudimi, kde jsme obsadily páté místo. Naopak se nám docela dařilo na pohárových soutěžích, a to v Lukavici a v Hrochově Týnci, kde jsme získaly první místa.

 K.N.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář